Informace o produktu:
Kategorie: Chovatelské potřeby
Dodavatel:Alavis
Cena:645,00 Kč

⭐ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavku, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny a napomáhá při pohybových problémech u psů a koček. Poskytuje tak komplexní péči o pohybový aparát.

Účinky produktu

Doporučujeme psům a kočkám s kloubními obtížemi spojenými s úrazem. Vhodné pro starší zvířata ale i štěňata velkých plemen během vývoje. Užívání doporučujeme také psům, kteří jsou sportovně a pracovně vytíženy. Například služební psi nebo psi trénující agility apod. Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky. Přípravek je možné podávat s krmivem obsahujícím chondroprotektivní látky. Zvýší se tak pozitivní účinek produktu.

Složení: Glukosamin sulfát 500 mg, chondroitin sulfát 200 mg, MSM (methylsulfonyl­methan) 200 mg, kyselina hyaluronová 18 mg, kolagen II. typu 60 mg, vitamin C 20 mg.

Glukosamin zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky. Chondritin hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, průběh zánětu kloubu a zlepšuje pohyblivost. MSM působí protizánětlivě. Působí také na zpěvnění vazů a šlah, regeneraci a relaxaci svalů a potlačuje zánět či bolest. Kolagen II. typu je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu či chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání. Vitamin C hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek, které hrají významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu.

Pomocné látky: Mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý.

Dávkování (balení 90 tablet): Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů. Tablety podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1–3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.

Dávkovací tabulka: Hmotnost psa, kočky Iniciační dávka (prvních 14 dní užívání) denně Udržovací dávka (pokračovací) denně 1–5 kg 1/2–1 tablety 1/4–1/2 tablety 5–10 kg 1–2 tablety 1/2–1 tableta 10-15 kg 2–3 tablety 1–1,5 tablety 15–25 kg 3–4 tablety 1,5–2 tablety 25–45 kg 4–5 tablet 2–2,5 tablety 45 a více kg 5–6 tablet 2,5–3 tablety

 

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 068–10/C a je volně prodejný.

 
© 2021 Vybavení chovatele, krmivo pro psy. Kontakt